ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Wycieczka do Szklarskiej Poręby
19.05.2017

W dniach 11-12 maja klasa 3G wraz z nauczycielkami p. Ewą Stramel i Marleną Boruszewską odwiedziła Szklarską Porębę. Sprawny przejazd pociągiem, sprawne rozlokowanie w kwaterze... i już mogliśmy ruszać po przygodę :)

Najpierw nogi poniosły nas na Złoty Widok. Trasa była ciekawa, a piękna pogoda rekompensowała  zmęczenie. Po drodze napotkaliśmy wiele grup skalnych, których uczniowie nie mogli ominąć. Wspięli się na każdą z nich! Po drodze odwiedziliśmy dom, w którym w latach 1947-1970 tworzył artysta Wlastimil Hofman. Złoty widok napawał nas swoim pięknem, ale czekał na nas kolejny punkt programu: Chybotek - granitowa grupa skalna. Jak się pewnie domyślacie, chłopcy próbowali go "rozchybotać" za wszelką cenę :) Wydawać by się mogło, że im dalej szliśmy, tym więcej sił przybywało - szczególnie męskiej części wycieczki. Chłopcy postanowili zabrać ze sobą w dalszą podróż kilkumetrowy konar, śpiewając przy tym ochoczo piosenki o "zielonym ogórku" i nie tylko.

Będąc w Szklarskiej nie mogliśmy ominąć wodospadu "Szklarki", a w drugim dniu "Kamieńczyka". Tu pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, ale dzielni turyści wrócili cali i zdrowi do ośrodka. Atmosfera była przesympatyczna. Smutno było się rozstawać na wałbrzyskim dworcu, ale pozostaną wspomnienia i piękne zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII! :)

« powrót

Nasi partnerzy: