ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Tydzień, który minął zbyt szybko
17.05.2017

Od 8. do 15. maja gościliśmy w naszej szkole 15 koleżanek i kolegów z partnerskiego gimnazjum w Dortmundzie. Ubiegłoroczne spotkanie w Mallinckrodt-Gymnasium upłynęło pod hasłem: „Sport łączy”. Mottem tegorocznego spotkania była sztuka i działalność artystyczna, stąd nasza integracja i przygotowany program wiązał się z udziałem w najróżniejszych formach artystycznego wyrazu.

Pierwszego dnia spotkaliśmy się w Krzyżowej, gdzie zorganizowane były warsztaty artystyczne. Największą popularnością cieszyło się malowanie bawełnianych toreb oraz warsztaty fotografii analogowej.

W kolejnych dniach zwiedzaliśmy „Starą Kopalnię” w Wałbrzychu i tworzyliśmy skamieliny, odbijając w płatach gliny motywy roślinne oraz poznawaliśmy tajniki polskich tańców ludowych w zorganizowanych warsztaty tanecznych.

Niezwykłą przygodą  było odkrywanie tajemnic wytwarzania kryształu w hucie „Julia” w Piechowicach, jego historii, technologii i ciekawostek z nim związanych oraz warsztaty grawerskie, gdzie pod okiem animatora poznaliśmy w praktyce zasady zdobienia szkła kryształowego. W Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach zobaczyliśmy pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowane w skali l:25.

Niezapomniana była również wizyta w parku trampolin we Wrocławiu oraz odkrywane przez nas zabytki stolicy Dolnego Śląska.

To, co pozostało, to przyjaźnie, które powstały w ciągu tego tygodnia, codzienny kontakt z naszymi rówieśnikami z Niemiec oraz możliwość ciągłego komunikowania się w języku obcym. Niektórzy z nas nie czekając na rewizytę w roku następnym już dzisiaj planują wyjazd do Niemiec, do swoich koleżanek i kolegów podczas nadchodzących wakacji.

I tylko żal, że tydzień wymiany szkolnej minął tak szybko.

Po więcej zdjęć zapraszamy do GALERII! :)

« powrót

Nasi partnerzy: