tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

W czołówce zwyciezców konkursu informatycznego "T@lenty informatyczne"

Dnia 25 maja 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum jak co rok, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie informatycznym „Talenty Informatyczne”. Konkurs ten organizowany jest od kilku lat przez Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu i jest jednym z najtrudniejszych konkursów informatycznych w naszym regionie.

W tym roku Gimnazjum Menadżerskie reprezentowali:
Amadeusz Czechowski, Jakub Chachelski i Borys Dekert i opiekun drużyny, nauczyciel informatyki – Krystian Machowczyk. Dwóch naszych uczniów – Amadeusz i Borys dostali się do etapu finałowego, który mieścił tylko 10 najlepszych informatyków naszego regionu. W etapie finałowym, zmagali się ze skomplikowanymi zadaniami praktycznymi, gdzie trzeba było wykazać się między innymi szeroką wiedza w zakresie obsługi programów MS Office. Znaleźliśmy się w czołówce.

Amadeusz Czechowski zajął II miejsce, Borys Dekert zajął V miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych informatyków szkól gimnazjalnych naszego regionu. Gratulujemy!

IV miejsce w Polsce w Turnieju Pierwszej Pomocy

W dniu 22 maja w Nowej Rudzie odbyła się kolejna, 15-ta jubileuszowa edycja ogólnopolskiego turnieju „Pierwsza Pomoc”, w której wzięło udział 51 drużyn, w tym 21 z kategorii gimnazjalnej. Nasza drużyna w składzie: Jagoda Lech, Ola Klich, Ola Drążkiewicz oraz Michał Jerzyk uplasowała się na IV miejscu w Polsce. Do tak zwanego „pudła” zabrakło 2 punktów...Opiekę nad naszą ekipą sprawował pan Artur Ciempa.

Wielkie gratulacje dla młodych ratowników!

Konkurs biologiczny

Jaki jest domowy sposób na zgagę? Dlaczego ziemniaki przechowywane w domu czasami zielenieją? Co zrobić w przypadku użądlenia przez pszczołę? Między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się gimnazjaliści 19 maja podczas szkolnego konkursu biologicznego „Życiowa biologia”. Najwyższy wynik uzyskał Jakub Bywalec z klasy 2G. W najlepszej trójce znaleźli się także uczniowie klasy 3G: Karolina Szczykała (II miejsce) i Amadeusz Czechowski (III miejsce).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

FINAŁ I Szkolnej Ligi Pływackiej

7 kwietnia 2017 roku odbyła się 4 - ostatnia w tym roku szkolnym - edycja I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem ten najtrudniejszy - styl motylkowy... Dodam, iż to nie lada wyzwanie przepłynąć tzw. "delfinem" 50 m (o 100 m nie wspominając...), naszym wybrańcom się to udało! :)

Nasz pływający mistrz - Michał Matusewicz i tym razem nie odpuścił miejsca na podium! Na dystansie 50 m zajął III miejsce, natomiast na odcinku 100 m wywalczył srebro. Jego brat - Mikołaj Matusewicz w tej samej kategorii wiekowej wywalczył miejsce 9. Chłopcy z klasy I G, czyli Michał Jerzyk i Oliwier Nikiel wywalczyli kolejno miejsce 7 i 8. Trzeba zaznaczyć, iż Michał na zawodach złamał swój czas z eliminacji wewnątrzszkolnych o całe 10 s. To jego osobisty sukces!

Nie zabrakło również śmiałków wśród uczniów Szkoły Podstawowej. Nasza wierna i wytrwała Pola Rudzińska z kl. 4, która startowała w każdej edycji zdobyła miejsce 9. Przypomnę, iż Pola jest o rok młodsza od swoich rywalek, a mimo to dzielnie się z nimi zmaga! Wśród chłopców z klasy 5 Tomasz Rybka zdobył miejsce 6.

Dla uczestników tej i pozostałych edycji wielkie brawa i podziękowania za udział i zaangażowanie.

Zapraszamy do fotorelacji, którą przygotował p. Mirek Peters.

III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

 

W dniu 9 kwietnia w Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu odbyły się eliminacje powiatowe  gólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK zorganizowane przez Radę Programową ds. Młodzieży PTTK Oddziału "Ziemi Wałbrzyskiej". W imprezie wzięło udział 48 uczniów reprezentujących 7 szkół Wałbrzycha i powiatu oraz 3 koła turystyczne. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy turystyczno-krajoznawczej, topograficznej, zasad udzielania pierwszej pomocy i znajomości ruchu drogowego oraz samarytanka i wyznaczanie azymutu w praktyce. Naszą szkołę reprezentowali: JAGODA LECH, ALEKSANDRA KLICH i MICHAŁ JERZYK, którzy uplasowali się na TRZECIEJ pozycji, przegrywając "o włos" I i II lokatę z konkurencją. Do turnieju uczniów przygotował przewodnik sudecki, a także nauczyciel WOS-u, EDB i języka francuskiego w naszej szkole ARTUR CIEMPA.

Sukcesy w Konkursie "Logi Mix"


Wielki Sukces uczniów naszej szkoły w I Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (I Memoriał Urszuli Marciniak). Te otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 15 marca 2017, trójka niesamowitych uczniów z 3 klasy Szkoły Podstawowej (Filip Chojnowski, Nadia Isalska, Julia Rochde) oraz szóstka wspaniałych chłopców (Michał Jerzyk, Mikołaj Matusewicz, Jakub Borkowski, Jakub Bywalec, Amadeusz Czechowski, Aleksander Cząstkiewicz,) z Gimnazjum Menadżerskiego zakwalifikowała się do etapu finałowego rozgrywanego w niedzielę 26 marca 2027 na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. O bardzo wczesnej porze (w miniony weekend zmienialiśmy czas) wyruszyliśmy na finał konkursu, by przez trzy godziny zmagać się z łamigłówkami matematycznymi. Następnie wysłuchaliśmy wykładu popularnonaukowego prof. Zbigniewa Marciniaka z Uniwersytetu Warszawskiego pt. Cienie matematyczne.

Do wielkiego finału w każdej kategorii zakwalifikowało się 10 uczestników, w tym trzech naszych uczniów z Gimnazjum Menadżerskiego Jakub Borkowski, Mikołaj Matusewicz i Aleksander Cząstkiewicz. Czekał na nich kolejny test pełen matematycznych łamigłówek o bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie Jakub Borkowski zdobył 8 miejsce, Aleksander Cząstkiewicz zajął 7 miejsce, a Mikołaj Matusewicz otrzymał tytuł laureata i zajął 5 miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii gimnazjalista.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy wysokich wyników w łamaniu łamigłówek matematycznych i cieszymy się, z waszego zakręcenia na punkcie matematyki Elżbieta Trzaskowska i Dorota Balowska, koordynatorki konkursu.

Logi mix, wkręć się na Mixa............ w łamigłówki matematyczne

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę konkursu: TUTAJ

 

Konkursy i sukcesy klasy 3G

 

Uczniowie klas trzecich chętnie biorą udział w konkursach, które dają im możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, ale też przygotowanie do egzaminów i bliskiej już rekrutacji do szkół średnich.

W tym roku w interdyscyplinarnym konkursie DISCE PUER organizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu wzięło udział pięcioro naszych uczniów. KAROLINA SZCZYKAŁA I PATRYK LECH zostali finalistami tego konkursu.

Natomiast w prestiżowym Międzypowiatowym Konkursie BYĆ KIMŚ II, organizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym sukces odniosło czworo naszych uczniów: AMADEUSZ CZECHOWSKI został wyróżniony tytułem finalisty II stopnia, KAROLINA SZCZYKAŁA finalistki I stopnia, zaś ANNA KIEROŃ I ALEKSANDER CZĄSTKIEWICZ otrzymali tytuł Laureata.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z nich dumni i życzymy im samych sukcesów na zbliżającym się egzaminie gimnazjalnym oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej. 

 

II miejsce Michała Jerzyka w Powiatowym Konkursie

Moja Mała Ojczyzna

 
   W dniu 28 marca odbyła się VIII edycja powiatowo-miejskiego konkursu „Moja Mała Ojczyzna”, którego organizatorami byli: Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu oraz Stowarzyszenie Niemiecko-Polskich Prawników Wałbrzych-Marburg. Do konkursu przystąpiło 19 uczestników reprezentujących 7 szkół powiatu wałbrzyskiego. W pierwszej części konkursu młodzież miała za zadanie odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące historii, geografii i aktualności społeczno-kulturalnych naszego regionu. Następnie uczestnicy opowiadali o walorach turystyczno-krajoznawczych swojej „małej ojczyzny” w języku angielskim. Jedna osoba mówiła zaś po niemiecku. 
 
   Z naszej szkoły w konkursie wystartował Michał Jerzyk z I klasy gimnazjum, osiągając bardzo duży sukces w postaci II miejsca. Michała przygotowali  nauczyciele: Ewa Stramel i Artur Ciempa. Wielkie gratulacje !!!
 
 

VI miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim

 
Martyna Szewczak oraz Michał Jerzyk wzięli udział w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, który odbył się w dniu 25 marca w Zespole szkół w Szczawnie-Zdroju. W imprezie wzięło łącznie udział 25 uczniów. Martyna i Michał zajęli ex aequo VI miejsce. Opiekunem młodzieży był pan Artur Ciempa.

 

Złoto dla trójek siatkarskich!

Wielki, niepodważalny i fenomenalny sukces naszych siatkarzy, którzy zajęli I miejsce w rozgrywkach gimnazjalnych Trójek siatkarskich.
Chłopcy: Michał Matusewicz ( kl. II G), Michał Jerzyk (kl. I G), Jakub Ratajczyk (kl. III G) oraz Mikołaj Matusewicz (kl. II G) pod okiem p. Tomasza Botwiny w pełni zasłużenie zdobyli ZŁOTE medale, zostawiając w tyle przeciwników ze szkół PG 12, PG 9 i PG 11.


Wielkie gratulacje, jesteśmy z Was bardzo dumni!!! 

 

Konkurs recytatorski "Pegazik"

Dnia 18. marca 2017r. w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego odbył się konkurs recytatorski Pegazik. W kategorii klas 4-6 naszą szkołę wyśmienicie reprezentowały Pola Rudzińska  kl. IV,  Julia Korus kl. IV i Pola Borowiec. W kategorii klas Gimnazjalnych teksty recytowali :Jagoda Lech , Michał Jerzyk i Mikołaj Matusewicz.

W konkursie wzięło udział pięćdziesięciu recytatorów. Michał Jerzyk zajął w konkursie 3 miejsce. W aktorski sposób
recytował wiersz i fragment prozy. Gratulujemy ! Jerzy Łazewski- aktor, reżyser, pedagog ,Absolwent Wydziału
Aktorskiego Państwowej Szkoły Teatralnej w Warszawie mawia, że ...recytacja  nie jest automatycznym odtwarzaniem zapamiętanego tekstu, ale sztuką sceniczną, która daje uczniowi rzadką w procesie dydaktycznym szansę artystycznej wypowiedzi, pozwalającą  wyrazić jego najgłębsze niepokoje, pragnienia czy obawy. Dlatego  też warto wykorzystać potencjał emocjonalny drzemiący w naszych podopiecznych i zachęcić ich do tego typu działalności.

Kolejne sukcesy naszych pływaków!

W piątek 10.03.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem pływacy mierzyli się ze stylem klasycznym (żaba). Mimo, iż okres zachorowań mocno ograniczył  frekwencję naszej drużyny, to możemy pochwalić się kolejnymi "małymi" i wielkimi sukcesami.
 
Zacznijmy od tego największego - podwójne złoto, które wywalczył dla nas Michał Matusewicz ( kl. 2 G) na dystansie 50 m i 100 m. Po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie pokonać obecnie trenujących pływaków. Tym samym zdobył 20 pkt w startach indywidualnych. Na dystansie 100 m dobry start zaliczył również Mikołaj Matusewicz (kl. 2 G), który zajął VII miejsce, co dało nam kolejne 4 pkt w klasyfikacji międzyszkolnej. Natomiast na dystansie 50 m był 8, zdobywając 3 pkt.
 
Wśród gimnazjalistów warto wyróżnić również Michała Jerzyka i Oliwiera Nikiela z kl. 1 G, którzy zajęli kolejno IX i X miejsce, co dało łącznie 7 pkt. Dodatkowo po 1 punkcie dobyli Bartosz Zippel i Jakub Bywalec z kl. 2 G.
 
Niestety zabrakło nam tym razem dziewcząt z Gimnazjum. W związku z tym, aby nie tracić punktów za start sztafety gimnazjalistów, do sztafetowej czwórki zaangażowaliśmy Martynę Sterengę z klasy 5. Mimo udziału dużo młodszej koleżanki nasza sztafeta w składzie: Michał Matusewicz, Mikołaj Matusewicz, Michał Jerzyk i wspomniana
Martyna Sterenga świetnie się spisała i ku zdziwieniu wielu osób nie zajęli ostatniego miejsca (niestety nie znamy jeszcze dokładnych wyników).
 
Należy nadmienić, iż Martyna Sterenga w starcie indywidualnym na dystansie 50 m zajęła V miejsce, zdobywając tym samym aż 7 pkt. Natomiast Jakub Niewada z kl. 6, który zajął miejsce VI zdobył 6 pkt, a Pola Rudzińska z kl. IV uplasowała się na miejscu X, co przyniosło kolejne 2 pkt.
 
Bardzo żałujemy, iż zabrakło Tomasza Rybki z kl. V (choroba), który za pewne swoim startem indywidualnym wywalczyłby sporo punktów i zasiliłby sztafetę Szkoły Podstawowej.
 
Niemniej jednak to był świetny start, który przyniósł sporo punktów dla naszej szkoły. W kwietniu ostatnia edycja tegorocznej Ligi - ta najtrudniejsza, bowiem uczniowie zmierzą się ze style motylkowym. Mamy nadzieję, że i tym
razem drużyna pływacka odniesie kolejne sukcesy. Już teraz życzymy powodzenia i gratulujemy dotychczasowych sukcesów. 
 

Alfik Matematyczny

23 listopada2016r. uczniowie Zespołu Szkół Fundacji SGM-K uczestniczyli w  XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY, organizowanego w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty.
43 uczniów podjęło intelektualne wyzwanie, zmierzając się z 30 zadaniowym testem (z podziałem na kategorie wiekowe), rozwijającym samodzielne, twórcze myślenie, samodyscyplinę oraz wyobraźnię i logiczne kojarzenie faktów.
Dotarły do Nas wyniki konkursu, szczególnie gratulujemy Michałowi Jerzyk z klasy 1 gimnazjum, który zajął 19 miejsce w województwie otrzymując dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie oraz darmowy udział w konkursie MAKS 2017.  Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymali Jakub Oględzki z klasy 2 szkoły podstawowej oraz Michał Bywalec uczeń klasy 5 szkoły podstawowej. Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku zdobyła Inka Dmytrasz uczennica
klasy 2 szkoły podstawowej.


Gratulujemy!

 

Konkurs recytatorski

10. lutego 2017 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie M. Kowalska, E. Milczarek. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. 4-6 i I-III gimnazjum . Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze i fragmenty prozy były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Oto wyniki w Szkole Podstawowej:


I MIEJSCE JULIA KORUS
II MIEJSCE POLA RUDZIŃSKA
III MIEJSCE POLA BOROWIEC
IV MIEJSCE MATEUSZ KMIECIK
WYRÓŻNIENIA:
MIŁOSZ DYBIEC, KACPER OŚCIŁOWSKI, JAKUB NIEWADA
KATEGORIA GIMNAZJUM
I MIEJSCE MICHAŁ JERZYK
II MIEJSCE JAGODA LECH
III MIEJSCE MIKOŁAJ MATUSEWICZ
WYRÓŻNIENIE: PATRYK LECH
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wysokich wyników w  kolejnych etapach konkursu.

Konkurs ten skłonił mnie do pewnych refleksji, którymi chciałybyśmy się podzielić. Konkursy recytatorskie promują kulturę języka,
upowszechniają kulturę słowa, umiejętność sprawnego posługiwania się różnymi formami literackimi. Czytanie poezji jest bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju osobowości każdego człowieka. Poezja bowiem oddziałuje na nasze myśli, uczucia, emocje zachowanie, rozwija wrażliwość na piękno języka. Ponadto z całą pewnością rozwija nie tylko zainteresowania, ale też poszerza horyzonty myślowe, daje możliwość zrozumienia innych ludzi, a przez to otaczającego świata.
Należy  zatem zauważyć, że  doświadczenia zdobyte przez dzieci młodzież w obcowaniu z poezją zaowocują w przyszłości pewnym
obyciem literackim, przygotują ucznia do odbioru dojrzalszej literatury i innych form sztuki.


M. Kowalska (nauczyciel polonista)

2 edycja I Szkolnej Ligi Plywackiej

13 stycznia odbyła się druga edycja I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem uczniowie mierzyli się w stylu grzbietowym.
Nasza reprezentacja ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowała się na przyzwoitym poziomie.
Największy sukces odniósł Michał Matusewicz (kl. II G), który tym razem w startach indywidualnych na dystansie 50 m zajął 2 miejsce (od pierwszego miejsca dzieliły go setne sekundy). Natomiast po świetnym starcie na dystansie 100 m wywalczył złoto - I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tym samym zdążył nas już przyzwyczaić do sowich zwycięskich krążków - nie możemy się zatem doczekać startów Michała w 3 edycji.
Bardzo dobry start zaliczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej, przede wszystkim: Martyna Sterenga (kl. V), która zajęła 5 miejsce oraz Tomasz Rybka (kl. V), który zajął miejsce 4. Martyna, Tomek oraz Pola Rudzińska i Jakub Niewada wywalczyli również 5 miejsce w sztafecie.
Podsumowując - 2 edycja była naprawdę udana, przyniosła nam kolejne - liczne punkty w międzyszkolnej rywalizacji.
10 marca wybieramy się na 3 edycję - tym razem będzie to styl klasyczny. Już teraz życzymy powodzenia naszym pływakom i gratulujemy sukcesów w
dotychczasowych startach.


Kolejny sukces w konkursie „T@lenty informatyczne”

Dnia 25 maja 2016r. w Zespole Szkół Politechnicznych „ENERGETYK” odbyła się kolejna edycja konkursu „T@lenty informatyczne”. To prestiżowy konkurs, w którym co rok nasi uczniowie biorąc udział zajmują wysokie miejsca, dostając się do etapu finałowego. W tym roku uczeń naszego Gimnazjum – Amadeusz Czechowski zajął II miejsce w finałowym etapie tego konkursu, uplasował się tym samym na II miejscu wśród 10 najlepszych informatyków powiatu wałbrzyskiego. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego wyniku i życzymy podobnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

  


Moja Mała Ojczyzna

W dniu 8 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu odbyła się VI edycja miejsko-powiatowego konkursu "Moja Mała Ojczyzna", nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Wałbrzycha. W imprezie wzięło udział 13 uczestników reprezentujących 5 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Wałbrzycha i powiatu. Zadaniem uczniów było napisanie testu turystyczno-krajoznawczego na temat regionu wałbrzyskiego oraz opowiedzenie w języku angielskim o walorach swojej małej ojczyzny. Z "Menadżera" w konkursie wzięły udział uczennice klasy III: Katarzyna Kujawa i Wiktoria Leszek pod opieką nauczyciela języka francuskiego, a zarazem przewodnika sudeckiego Artura Ciempy. Kasia osiągnęła bardzo duży sukces zajmując drugie miejsce w konkursie, zaś Wiktoria czwarte. Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

 


Być Kimś

"Być Kimś" to konkurs interdyscyplinarny organizowany przez II LO w Wałbrzychu, kierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum. Nasi uczniowie zdobyli w tym konkursie następujące wyróżnienia:

laureatka: Katarzyna Kujawa

finalistka I stopnia: Wiktoria Leszek

finaliści II stopnia: Anna Dwornik, Szymon Chrzanowski.

Rozdanie dyplomów odbyło się w dniu 4.04.2016 r. w II LO w Wałbrzychu, Serdecznie gratulujemy!


II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym "Samorząd Terytorialny w systemie politycznym Polski"

W dniu 1. kwietnia br. odbył się etap finałowy II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym "Samorząd Terytorialny w systemie politycznym Polski"  zorganizowanego przez  III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. Wśród wyróżnionych uczniów znalazły się uczennice naszej szkoły:

Wiktoria Leszek -  laureatka (III miejsce),

Katarzyna Kujawa i Martyna Borczyk - finalistki.

Rozdanie nagród odbyło się w Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu.

 


Disce Puer 

Disce Puer to konkurs interdyscyplinarny, organizowany przez I LO w Wałbrzychu dla uczniów klas trzecich gimnazjum. W tym roku szkolnym reprezentowało nas pięcioro uczniów, spośród nich dwie uczennice zostały wyróżnione: Katarzyna Kujawa tytułem laureata, zaś Wiktoria Leszek tytułem finalisty. Drużynowo nasza szkoła zajęła 6, miejsce. Gratulujemy nagrodzonym!


Konkurs literacki „W kręgu fantasy”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 29 zaprosiły dolnośląskich gimnazjalistów do udziału w konkursie literackim pt. „W kręgu fantasy”. Konkurs honorowym patronatem objęli: prof. dr hab. Jolanta Ługowska, kierownik Zakładu Literatury Ludowej, Popularnej i Dziecięcej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Marek Pustowaruk.

Możliwości literatury fantasy i wartość najciekawszych dokonań w jej obrębie wynikają z kreacyjnej potęgi wyobraźni poddanej intelektualnej, logicznej dyscyplinie. Jest dzięki temu literaturą wielkich, twórczych szans, ale stawia też przed piszącymi wysokie wymagania i nakłada na nich dużą odpowiedzialność.

Miło nam donieść, że Aleksandra Chmielińska, uczennica klasy II naszego gimnazjum, została wyróżniona w tym konkursie. Jej opowiadanie znalazło uznanie jury wśród prawie 40 prac uczniów z całego Dolnego Śląska.

Gratulujemy sukcesu!


Mały Poliglota

Uczennica klasy 2G, Karolina Szczykała, zakwalifikowała się do finału konkursu językowego "Mały Poliglota".  Konkurs obejmował znajomość języka angielskiego, drugiego wybranego języka oraz języka fikcyjnego w części pisemnejCzęść ustna obejmie język angielski i drugi wybrany język obcy. Zwycięstwo gwarantuje udział w konkursie "Szczęśliwa Dwunastka" w przyszłym roku, w którym nagrodą jest zwolnienie z egzaminu wstępnego do klasy dwujęzycznej w I LO. Trzymamy kciuki!

 


Laureatka w konkursie językowym "Szczęśliwa Dwunastka"

Zeszłoroczni laureaci konkursu "Mały Poliglota" stanęli do walki o tytuł laureata i nagrody w konkursie "Szczęśliwa Dwunastka" - wśród dwunastu uczestników drugie miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum - Katrzyna Kujawa, zdobywając 89 punktów. Siódme miejsce, a także tytuł finalisty zdobyła Wiktoria Leszek. Nagrodą jest zwolnienie z egzaminu wstępnego do klasy dwujęzycznej w I LO w Wałbrzychu. Serdecznie gratulujemy!


 

Alfik Matematyczny

25 listopada 2015 roku odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki i jest się czym pochwalić. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 62 tysiące uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 442 laureatów. Najlepszy wynik w gimnazjum osiągnął uczeń klasy 2G Amadeusz Czechowski (130 miejsce w województwie), który w ramach nagrody weźmie udział 9 marca br. w konkursie Maks matematyczny. Taką samą nagrodę otrzymał Michał Jerzyk z kl. VI (113 miejsce w województwie w swojej kategorii). Dyplomy za dobry wynik uzyskali: Julia Rhode z kl. II SP oraz Jakub Niewada z kl. V. Gratulujemy!


 

Finał konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

Wiktoria Leszek z klasy III gimnazjum zakwalifikowała się do wojewódzkiego finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z zakresu historia i wiedza o społeczeństwie.
Gratulujemy Wiktorii tytułu finalisty tego prestiżowego konkursu:)


 

zDolny Ślązak Gimnazjalista

Serdecznie gratulujemy Amadeuszowi Czechowskiemu, uczniowi klasy 2G, który zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w bloku przyrodniczym oraz Wiktorii Leszek z kl. 3G, która odniosła taki sukces w bloku humanistycznym.

Mamy również wyniki z bloku językowego. Aż trzy osoby zakwlifikowały się do dalszego etapu z języka angielskiego: Katarzyna Kujawa, Wiktoria Leszek z kl. 3 oraz Karolina Szczykała z kl. 2.

Trzymamyu kciuki za naszych uczniów w etapie powiatowym.


 

Nasi partnerzy: