ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Sprintem do maratonu


Wizyta Policjanta


Odwiedziny Leśniczego


Dzień wody

Eksperymentujemy, doświadczamy, bawimy się - Światowy Dzień Wody w przedszkolu.


Pierwszy dzień wiosny


Odwiedziny w bibliotece


Dzień Kobiet


Dzień babci i dziadka u Odkrywców


Dzień babci i dziadka u Zdobywców


Walentynki w przedszkolu


Koncert Noworoczny "Szkoła Marzeń"


Teatrzyk w przedszkolu


Dzień babci i dziadka u Tropicieli


Karnawał w przedszkolu


Jasełka


Mikołajki u Przedszkolaków


Dzień Pluszowego Misia


Konkurs recytatorski "Jestem Polką, jestem Polakiem"


Bal Jesieni


Pasowanie na przedszkolaka


Wycieczka do ZOO

 


Filharmonia na wesoło


Pierwszy tydzień w przedszkolu


Co słychać u przedszkolaków?


Zakończenie roku w przedszkolu


Piknik rodzinny


Dzień Mamy i Taty

I Przegląd Piosenki Przedszkolnej

27.04.2017 r. w teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się I Przegląd Piosenki Przedszkolnej, którego organizatorem była nasza szkoła. Więcej informacji TUTAJ

Jasełka w Akademii Zdolnego Przedszkolaka

20 grudnia dzieci w przedszkolu wystąpiły w Jasełkach przygotowanych dla najbliższych. Piękne wierszyki, tańce i śpiewy w uroczym otoczeniu anielskich maluszków i gwiazdek. To był wspaniały występ małych artystów!
Po Jasełkach dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięły udział w warsztatach świątecznych. Wspólnie wykonywali bombki choinkowe.

 

Dzień ziemniaka
28.10.2016

W naszej Akademii Zdolnego Przedszkolaka wiele się dzieje... Każdy dzień jest inny - każdy ciekawy. Niedawno odbył się "Dzień Ziemniaka". Pieczątki z ziemniaków, prace plastyczne z motywem skórki ziemniaczanej, konkursy sportowe - oczywiście z ziemniakiem w roli głównej, a na dokładkę pieczone ziemniaki do skosztowania. Było naprawdę wesoło!


Pasowanie na Przedszkolaka
 

W dniu Pasowania na Przedszkolaka nasze zuchy pokazały, że w pełni zasługują na tytuł prawdziwego „Przedszkolaka” i „Starszaka”.

Obie grupy zaprezentowały poznane piosenki oraz wykazały się w wielu konkurencjach, m. in. ustawianie się w pary, segregowanie zabawek, znajomość kodeksu przedszkolaka i kosztowanie cytryny - dla odważnych!

Uroczystość zakończyła się uroczystym pasowaniem, wręczeniem dyplomów oraz wspólnym tańcem.


JESIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dzieci z „Akademii Zdolnego Przedszkolaka"  uwielbiają eksperymentować i działać.  Wystarczyło  kilka produktów spożywczych, farby, pędzle i sprawne rączki naszych maluszków. W taki sposób powstały jesienne wiewiórki z masy solnej w grupie „ Jeżyków”. Takie zajęcia zawsze wywołują uśmiech  naszych przedszkolaków.


Wizyta w Muzeum Porcelany

Dzieci z Akademii Zdolnego Przedszkolaka wybrały się do Muzeum Porcelany. Uczestniczyły w zajęciach pt: „ Baśniowy Wałbrzych”. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści inspirowanych wątkami z regionalnej literatury przedwojennej naszego regionu oraz obejrzały prezentację multimedialną obrazującą czytany tekst. Dzieci wykonały także ilustrację do baśni na dużym arkuszu papieru, którą zabrały do przedszkola, aby opowiedzieć rodzicom o swoich przeżyciach w muzeum. Wyjście do muzeum było ogromną przygodą dla naszych maluszków. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat baśni, przypomniały sobie zasady ruchu drogowego oraz zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W naszym przedszkolu bal odbył się w piątek 15 stycznia. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.


W oczekiwaniu na święta...

Uczniowie Klasy III b Szkoły Podstawowej wprowadzili  swoich młodszych kolegów i  koleżanki z Akademii Zdolnego Przedszkolaka w świąteczny nastrój. Przygotowali przedstawienie pt: "Choineczka”. Trzecioklasiści z powodzeniem wcielili  się w role: Aniołków, Śnieżynek, Elfów,  Wróżki i Świętego  Mikołaja. Mali aktorzy opowiedzieli przedszkolakom  historię  trzech  Aniołków, które bardzo się smuciły, gdyż nie miały w niebie choineczki na święta. 


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest w wielu krajach Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do obchodów tak ważnego święta. Tego dnia, wszystkie dzieci w naszym przedszkolu przyniosły swojego pluszowego przyjaciela, uczestniczyły w wielu zabawach, a nawet samodzielnie przygotowywały misiowe placuszki.


Zmysłoteka

Od września 2015r. w „ Akademii Zdolnego Przedszkolaka” cyklicznie prowadzone będą zajęcia warsztatowe pod hasłem „ZMYSŁOTEKA” czyli POMYSŁY NA ZMYSŁY. To zajęcia dla dzieci z zastosowaniem metody efektywnej pracy poprzez dostarczanie bodźców sensorycznych i ich wzajemnym przenikaniu i współpracy. 


Pasowanie przedszkolaków

10 września odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci musiały sprostać postawionym przed nimi zadaniom. Uwieńczeniem uroczystości był „Akt pasowania” dokonany „Zaczarowanym ołówkiem”  oraz wręczenie dyplomów.

Nasi partnerzy: