tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

Warsztaty wielkanocne
18.04.2017

10 kwietnia 2017 roku nie był typowym dniem w naszej szkole. W oczekiwaniu na Wielkanoc uczniowie z klas IV - VI uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Na początku odbyły się warsztaty wielkanocne, w czasie których dzieci mogły wykazać się zdolnościami artystycznymi i ozdobić gipsowe jajka według własnego pomysłu. Wzorów było naprawdę dużo, a zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Kolejnym punktem wizyty było obejrzenie wyjątkowej wystawy "Ludzie duchy". Zgromadzone tam fotografie zrobiły na uczniach duże wrażenie. Warsztaty były dla wszystkich bardzo interesujące. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i świątecznych emocji.

więcej »


Dzień Zdrowia
13.04.2017

7 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku przebiegał pod hasłem Depresja - porozmawiajmy o niej. W związku z tą tematyką uczniowie klasy 6 oraz 1-3 gimnazjum wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali psychologiczne i biologiczne podłoże depresji.

W tym samym czasie uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zajęciach o tematyce prozdrowotnej  oraz w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Zwieńczeniem obchodów było ułożenie ze swoich ciał napisu Dzień Zdrowia przez uczniów ze Szkoły Podstawowej.

więcej »


Pij wodę na zdrowie!
07.04.2017

W marcu odbył się w naszej szkole konkurs na wykonanie plakatu zachęcającego do picia wody „Pij wodę na zdrowie!”. Spośród kilkunastu prac konkursowych wyłoniono 3 zwycięzców: Jakuba Kuchtę z klasy 4 – I miejsce, Lilianę Brown z klasy 4 – II miejsce oraz Julię Machowczyk z klasy 6 – III miejsce. Nagrodami były oczywiście gadżety związane z tematyką konkursu – bidony i lunchbox’y na zdrowe drugie śniadania. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy wszystkich do obejrzenia plakatów autorstwa naszych zdolnych uczniów, które zdobią ściany szkolnych korytarzy! :)

więcej »


Pierwszy dzień wiosny
23.03.2017

Pierwszy Dzień Wiosny... Niektórzy nazywają ten dzień "dniem wagarowicza". My jednak zdecydowanie nie wagarowaliśmy, wręcz przeciwnie - twórczo świętowaliśmy powitanie wiosny. Rozpoczęliśmy od "Pokazu Talentów". Uczniowie z klas 4-6 i Gimnazjum przygotowali krótkie pokazy swoich umiejętności. Podziwialiśmy śpiew, grę na instrumencie, taniec, akrobacje gimnastyczne, magiczne sztuczki, talent reżysersko-aktorsko-montażowy , a nawet geniuszy, którzy w błyskawiczny sposób potrafią ułożyć "kostkę Rubika". Komisja, w skład której weszli nauczyciele i reprezentacja samorządu uczniowskiego wybrała kilka osób, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.


Z klas IV - VI zostały wyróżnione:

- Julia Zawada i Magda Załęcka za śpiew,

- Magda Załęcka za taniec

- Julia Cząstkiewicz, Kornelia Chmielińska i Martyna Matwiejszyn za
pokaz akrobacji gimnastycznych.

W klasach gimnazjalnych jury wyróżniło:

- Patrycję Nowaczyk, która zdobyła również nagrodę publiczności

- Wiktora Radkę i Gracjana Michalaka za pokaz układania kostek Rubika

- Olę Chmielińską, Oliwię Węgrzyn i Patryka Lecha, którzy
zaprezentowali zbiorczą pracę reżysersko-aktorsko-montażową.

Kolejnym punktem wiosennego programu był mini-turniej rozgrywek na konsoli w grę "FIFA".

A na koniec uczniowie z klas IV-VI, a następnie chłopcy z klas gimnazjalnych rozegrali mecze piłki nożnej.

To był naprawdę aktywny i ciekawy dzień. Zapraszamy do fotorelacji. 

więcej »


Rekolekcje wielkopostne
23.03.2017

W dniach od 6 do 8 marca 2017r. odbywały się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Rafał Masztalerz Referent ds. Nowej Ewangelizacji.

Uczniowie klas I- V SP przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych śpiewając piosenki- również w języku włoskim. Szóstoklasiści i gimnazjaliści rozmawiali o nurtujących młodzież problemach i wysłuchali świadectw wiary rekolekcjonisty oraz Sandry i Remka, którzy tworzyli zespół muzyczny towarzyszący nam podczas Mszy św. oraz spotkań w szkole. 

więcej »


8 marca - dzień kobiet
09.03.2017

Wszyscy chłopcy, ci młodsi i ci starci, zadbali, aby ten dzień był wyjątkowym dla kobiet i "kobietek" w naszej szkole. Było bardzo kwieciście, słodko i zabawnie.
Chłopcy z klasy 1 gimnazjum postanowili przebrać się za koleżanki z klasy oraz panią wychowawczynię. Dla każdej z nich przygotowali upominki i specjalnie dedykowane wierszyki.
W klasie 4 szkoły podstawowej odbyła się huczna zabawa, w czasie której chłopcy częstowali koleżanki słodkościami. Dodatkową atrakcją był konkurs "Jaka to melodia" dla ochotniczek. A na koniec odbyła się nawet "mini dyskoteka".
Plotka głosi, że w klasie 3 gimnazjum dziewczęta zostały zaproszone przez swoich kolegów "na pizzę"...

Również żeńska część grona pedagogicznego została doceniona i obdarowana kwiatami i słodkimi podarunkami.

Drodzy mężczyźni - dzię-ku-je-my!!!

więcej »


Koncert jubileuszowy. Co się działo za kulisami.
16.02.2017

Jeśli ktoś zastanawiał się nad tym, co uczniowie robili w trakcie pierwszej części koncertu jubileuszowego oraz jak wyglądały kulisy występów artystycznych... Specjalnie dla Was ujęcia dotyczące tego, co się działo w kuluarach :)

więcej »


Koncert jubileuszowy
16.02.2017

Wspaniały jubileusz 25-lecia szkoły i wspaniały koncert, na który wszyscy czekali.

W pierwszej części pani Dyrektor Ewa Piątek przybliżyła wszystkim historię szkoły, a następnie zostały wręczone nagrody i statuetki
pamiątkowe dla sympatyków szkoły, tych którzy ją wspierają, dla rodziców, którzy w szczególny sposób angażują się w życie
szkoły oraz dla nauczycieli.

W części artystycznej uczniowie przenieśli zaproszonych gości do magicznego świata wspomnień. Zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do fotorelacji.

więcej »


Daliśmy wycisk owocom
07.02.2017

Na lekcjach przyrody uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej przygotowywali napoje według własnych przepisów. Nie były to jednak zwykłe napoje, lecz witaminowe bomby! Do ich przygotowania wykorzystano tylko zdrowe produkty: owoce, warzywa, mleko, jogurty naturalne czy wodę. Dzięki takim zajęciom uczniowie przekonali się o tym, że zdrowe odżywianie nie musi wymagać dużego nakładu czasu ani wysiłku, a bawi i świetnie smakuje :)

więcej »


Msza Święta z okazji 25-lecia Szkoły
02.02.2017

30 stycznia 2017r. uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., którą odprawił ks. Czesław Studenny Proboszcz Parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu oraz ks. Jarosław Zabłocki Proboszcz Parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Dziećmorowicach.

Cała społeczność szkolna: uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne przybyła do kościoła, aby dziękować Bogu i ludziom za ćwierć wieku istnienia Szkoły Podstawowej i Fundacji oraz aby prosić o dalsze błogosławieństwo.

więcej »

1 2 3 4 »

Nasi partnerzy: