ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Góra Grosza
23.03.2018

Zakończyliśmy liczenie pieniędzy na akcję Góra Grosza. Nasza góra ważyła ponad 18 kilogramów. Zebraliśmy 289,55 złotych. Pieniądze liczył Samorząd Uczniowski w składzie Basia Kamińska i Amelka Rucińska oraz uczniowie klasy I oraz IIIA. Liczenia było sporo - w trzech naszych paczkach znalazło się 3987 groszówek, 2399 dwugroszówek, 1684 pięciogroszówek i 480 pozostałych monet. Największą kwotę zebrała klasa IIIA.

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w akcji.

więcej »


U nas już wiosna!
22.03.2018

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole spędziliśmy zgodnie z hasłem "Żyj zdrowo!” Działo się bardzo dużo. Najpierw zawody pływackie stylem klasycznym oraz kraulem, następnie konkurs na FIT kanapki "Piękne, smaczne, zdrowe", później fitness na sali gimnastycznej i turniej w FIFę. W konkursie na kanapki trzeba było wykazać się umiejętnościami kulinarnymi, wiedzą o zdrowym odżywianiu oraz talentem literackim, bowiem o swoich kanapkach należało wymyślić wierszyk. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce - klasa VII

II miejsce - klasa V i II Gimnazjum

III miejsce - klasa IV i VIZapraszamy do Galerii.

więcej »


Dzień projektowy
20.03.2018

W piątek 16. marca odbył się w naszej szkole dzień projektów. Zadaniem każdej z klas było stworzenie gry dydaktycznej, łączącej informacje z różnych dziedzin, krążące wokół tematów tradycji, obrzędów wiosenno-wielkanocnych. Świetnie się przy tym bawiliśmy, rozwijaliśmy kreatywność, łączyliśmy różne dziedziny nauki, poszukiwaliśmy informacji i pracowaliśmy w zespole.

Fotorelacja w naszej Galerii.

więcej »


Odznaka Honorowa dla naszej szkoły
16.03.2018

Nasza Szkoła 15. marca 2018 roku została odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI OCHRONY PRAW DZIECKA INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.

więcej »


Gra planszowa na podstawie Hobbita!
14.03.2018

Omawianie lektury wcale nie musi być nudne! Przekonaliśmy się o tym, tworząc grę podsumowującą naszą pracę z lekturą J. R. R. Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem. 

Z dużego kartonu przeznaczonego na makulaturę, stworzyliśmy olbrzymią planszę, na której powstały najważniejsze krainy z lektury, postaci. Bardzo spodobała nam się ta forma pracy, gdyż mogliśmy zadaniami podzielić się samodzielnie . Pracowaliśmy w różnych zespołach  w parach lub trójkach. Od razu zwracała naszą uwagę forma plastyczna: gra była kolorowa, estetyczna, zawierały różne elementy. Największy jednak podziw budziła różnorodność pomysłów np.  tworzenie miejsc,  różnorodność materiałów, ciekawa instrukcja i szczegółowe pytania. Podczas gry uświadomiliśmy sobie jak dobrze znamy treść książki.  

Omawiana lekcja realizowała następujące cele:

 

 • kształtowanie umiejętności wyboru i uzasadniania.
 • sprawdzenie znajomości treści,
 • podsumowanie lekcji o książce,
 • przypomnienie zasad tworzenia instrukcji,
 • zwrócenie uwagi na wartość gier planszowych,
 • zmobilizowanie do wymyślenia i wykonania własnej gry,
 • kształtowanie umiejętności wyboru fragmentów tekstu,
 • rozwijanie umiejętności plastycznych i wykorzystywania programów graficznych,
 • rozwijanie rywalizacji,
 • powtórzenie wiadomości o lekturze.
   

więcej »


Doświadczenia dla małych i dużych
14.03.2018

Ta aktywizująca metoda pracy zawsze motywuje ucznia do działania, pozwala mu wierzyć we własne możliwości, sprzyja jego rozwojowi intelektualnemu.

więcej »


We wnętrzu starej szafy...
13.03.2018

Zakończyliśmy omawianie kolejnej w tym roku szkolnym lektury pt. Opowieści z Narnii C.S Lewisa. Tym razem podsumowaniem naszej pracy z książką była gra dydaktyczna na motywach powieści - We wnętrzu szafy.
Świetnie poradziliśmy sobie z odpowiedziami na pytania, które dotyczyły uważnego czytania książki. Gra rozwijała w nas szeroko rozumianą kulturę czytania, ale też kształciła właściwe zachowania społeczne poprzez promowanie zasad fair play.
Już nie możemy się doczekać kolejnej lektury. Pewnie znowu będą na nas czekały ciekawe, nieszablonowe lekcje.

więcej »


Konkurs Recytatorski "Pegazik"
26.02.2018

26 lutego 2018 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego - Pegazik. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się popularnością wśród wszystkich uczniów, była pani M. Kowalska. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. IV-VI i Gimnazjum. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Jury w składzie:
p. Ewa Milczarek
p. M. Kowalska
wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Julia Korus - kl. V
II miejsce - Pola Borowiec - kl. V
III miejsce - Barbara Kamińska - kl. IV
I miejsce w kategorii starszej zajął Michał Jerzyk
Wyróżnienia:
Magdalena Załęcka
Amelia Rucińska
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie!

 

więcej »


Obejrzeliśmy pierwszą wielką tragedię Williama Szekspira!
26.02.2018

26.02.2018 mimo bardzo mroźnego poranka klasy VII. II i III Gimnazjum udały się do Teatru w Szczawnie Zdroju na świetny spektakl pt. Romeo i Julia Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Mieliśmy okazję porównać dzieło czytane na lekcji i jego teatralną adaptacją. Aktorzy w niebanalny sposób przedstawili główne wątki najpiękniejszej miłosnej poezji - Romea i Julii - i ich zwaśnionych rodzin Montekich i Kapuletów. Spektakl zachwycił nas barwnym i kolorowym obrazem renesansowych Włoch. Stylowe, bogate, godne teatru elżbietańskiego kostiumy i wyśmienite kreacje aktorskie dostarczyły nam wielu artystycznych wzruszeń.

Aż trudno nam uwierzyć że dzieło o namiętnych, młodych kochankach z Werony Szekspir napisał mając zaledwie 30 lat.

 

więcej »


Spotkanie z sienkiewiczologiem
24.02.2018

Dnia 24.02.2018 uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej Fundacji "Clever" uczestniczyli w Teatrze Dramatycznym w spotkaniu z wybitnym historykiem literatury, sienkiewiczologiem prof. Ryszardem Koziołkiem. Profesor z wielką pasją opowiedział nam o pozytywistycznym pisarzu. Usłyszeliśmy wiele ciekawych anegdot dotyczących życia i twórczości autora. Była to dla nas niesamowita, nieszablonowa lekcja języka polskiego. Po spotkaniu mogliśmy wziąć udział w spektaklu Sienkiewicz Superstar. Sobotni wieczór przybliżył nam biografię człowieka, który diametralnie wpłyną na los literatury i historii Polski.

 

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
5 6 7 »

Nasi partnerzy: