tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

Zakończenie roku szkolnego klas IV-VI
28.06.2017

Uczniowie z klasy VI przygotowali apel wieńczący rok szkolny. Zabrali nas do wakacyjnego pociągu żegnając się uroczyście i radośnie. Ze śpiewem na ustach pożegnali się również uczniowie z klasy IV i V.

Nie zabrakło oczywiście wręczenia wyróżnień i nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach z wielu dziedzin.

A zatem: "Wakacje, znów będą wakacje!". Do zobaczenia już we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej GALERII!

więcej »


Podstawówka eksplorowała ExploraPark... i nie tylko
28.06.2017

21.06.2017 uczniowie klas 4-6 wybrali się do wałbrzyskiego ExploraParku. Z zaciekawieniem oglądali, badali, próbowali, rozwiązywali i poznawali różne zagadki nauki i techniki. Wzięli również udział w ciekawym wykładzie na temat "Matematyki w przyrodzie".

Choć trudno ich było oderwać od naukowych eksperymentów, musieliśmy ruszyć na umówione spotkanie w Bibliotece pod Atlantami. Tu przygotowana była lekcja na temat historii architektury wałbrzyskich pałaców.

Po intensywnym przyswajaniu wiedzy pozostał ostatni, słodki punkt programu - pyszne lody dla ochłody!

więcej »


Eucharystia - dziękczynienie za miniony rok szkolny i prośba o błogosławieństwo podczas wakacji
25.06.2017

We wtorek 20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Fundacji wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor  uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej za miniony rok szkolny 2016/1017.

Mszę św. w intencji całej społeczności naszej szkoły odprawił ks. Czesław Studenny Proboszcz Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Oprawę liturgiczną Mszy św. pod kierunkiem katechety przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

więcej »


Dzień Dziecka w kl. 4-6
05.06.2017

Dzień Dziecka... Dla uczniów z klas: IV, V i VI to był dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wraz z opiekunami pojechali do Szklarskiej Poręby, gdzie w parku rozrywki ESPLANADA spędzili kilka naprawdę "intensywnych" godzin.

Górska kolejka grawitacyjna Alpine Coaster, Wieża emocji, Mini golf, Ogród Dmuchańców, Mechaniczny Byk, Elektryczne Samochody "Laser Ponton"... te i wiele innych atrakcji wypróbowali na własnej skórze nasi dzielni uczniowie. Zabawa była naprawdę udana... A wspomnienia z pewnością pozostaną na długo w pamięci.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII.

więcej »


Piknik rodzinny
03.06.2017

3 czerwca spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Piękna pogoda, dobre nastroje, przepyszne kolorowe i pełne witamin posiłki sprawiły, że był to udany czas rodzinnej integracji. Z hasłem "Aktywnie po zdrowie" mierzyliśmy się w sportowej rywalizacji. Przedstawiciele klas w towarzystwie rodziców mieli do pokonania stacje zadaniowe, dodatkowo klasy I - III szkoły podstawowej mierzyły się w wyścigach rzędów.

W trakcie pikniku gościliśmy Ratownika Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który poprowadził instruktaż udzielania pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców. Dzieci miały możliwość posłuchać jak wygląda praca ratownika, obejrzały ambulans od środka, a także uczyły się jak prawidłowo wykonać masaż serca.

Dodatkową atrakcją były występy taneczno-wokalne uczniów naszej szkoły oraz loteria fantowa. Finałem pikniku było uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich upominków z rąk Pani Poseł Izabeli Mrzygłockiej.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

więcej »


Dzień Mamy w czwartej klasie
01.06.2017

Ona mi pierwsza pokazała księżyc
I pierwszy śnieg na świerkach
I pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
A czarna suknia mojej matki,
Szumiała jak Morze Czarne...

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

Dnia 29. maja 2017r. w naszej klasie odbyły się uroczyste obchody Dnia Mamy. Rozpoczęliśmy od krótkiego spektaklu, w którym przedstawiliśmy trudne, codzienne obowiązki naszych kochanych mam. Główna bohaterka – Mama - nie została doceniona przez męża Mariana i dzieci, nawet w Dniu jej święta...

więcej »


Wymiana AIESEC - relacja
31.05.2017

Od 22 maja mamy ogromną przyjemność gościć na lekcjach języka angielskiego studentki z Chin i Hongkongu. Dziewczyny odwiedziły nas  w ramach wymiany międzynorodowej AIESEC. Prowadzą niezwykłe i ciekawe lekcje języka chińskiego,ucząc kaligrafii, chińskich sztuk walki,orgiami i pokazując nam magię kultury Dalekiego Wschodu. Wszyscy uczniowie są zafascynowani: od szkoły podstawowej po gimnazjalistów.

Z pewnością przyjaźnie z Liwan, Kitty i April przetrwają dłużej niż ich dwutogodniowa wizyta.

więcej »


Majówka w Londynie i Berlinie
25.05.2017

18 maja w Zespole Szkół Fundacji SGM-K odbyła się IV edycja konkursu językowego dla szkół niepublicznych "Majówka...". Po Szekspirze, Sherlocku Holmesie i Księżnej Daisy przyszedł czas na odwiedziny w dwóch europejskich stolicach: Londynie i Berlinie. Podczas przedstawienia przygotowanego tradycyjnie już przez klasę V uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze zabytki tych miast. O ich historii i najważniejszych postaciach z nimi związanych dowiedzieli się z wystawy oraz podczas przygotowanych gier i zabaw prowadzonych przez klasę VI.

więcej »


XIII pielgrzymka młodzieży na Chełmiec
17.05.2017

12 maja 2017r. w 100 rocznicę objawień fatimskich i 36 rocznicę zamachu na Jana Pawła II po raz kolejny wzięliśmy udział w pielgrzymce na Górę Chełmiec. Pod krzyżem milenijnym górującym nad Wałbrzychem Mszę świętą odprawił Biskup Świdnicki Ignacy Dec.

więcej »


Wycieczka do Krakowa - kl. IV-VI
05.05.2017

Na początku grudnia podczas lekcji wychowawczych w klasach 4-6 SP rozgorzała dyskusja na temat Krakowa. Okazało się, że większość z nas nie była jeszcze w dawnej stolicy Polski. Osoby, które już odwiedziły to miasto, były zachwycone i wyraziły chęć odwiedzenia tego wspaniałego miasta ponownie.

Termin wyjazdu ustalono na 19 kwietnia. Wcześnie rano zebraliśmy się pod hotelem Sudety, żeby wyruszyć z Wałbrzycha do Krakowa. W czasie podróży śpiewaliśmy liczne piosenki i wysłuchaliśmy legendy o smoku wawelskim. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel.

Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy muzeum, zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe doznanie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej, gdzie złożone były świeże kwiaty.

więcej »

1 2 3 4 5 »

Nasi partnerzy: