tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

Wycieczka do Warszawy
24.04.2017

"Warszawa da się lubić..."

W dniach 19-21.04.2017 wybraliśmy się z kl. II G oraz nauczycielkami: p. Anną Dziedzic i Marleną Boruszewską do stolicy :-).

Podróż (pełną wrażeń) zapewniło nam "Pendolino". Na miejscu przeobrażając się w "intensywnie zwiedzających turystów" odwiedziliśmy m. in.: Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Chopina, Centrum Nauki Kopernika. Prześwietleni od stóp do głów, byliśmy uczestnikami posiedzenia sejmowego. Nie omieszkaliśmy również wspiąć się na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki.

 

Spragnieni piłkarskich emocji :-) odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Poznaliśmy tajniki piłkarskich szatni, łazienek i podziemnej autostrady stadionowej. Jako stadionowi specjaliści wiemy już, że krzesełka na trybunach wcale nie są biało-czerwone :-D. Dla zainteresowanych dodam, iż w pierwszym dniu wycieczki czekała na nas słodka niespodzianka, z racji urodzin kolegi Bartka :).

Z tej wycieczki na pewno zapamiętamy cały ogrom historycznych, politycznych i naukowych faktów.

Wnioski na przyszłość (dla wtajemniczonych):

  • Zapamiętamy, aby warszawskie autobusy na przystankach na żądanie, zatrzymywać metodą "na wesołego skoczka",
  • Kiedy będziecie bardzo głodni, uważajcie na warszawskie pizze..., bo niektóre mają zaledwie 1 mm grubości... Zdecydowanie nie są sycące :),
  • W oczekiwaniu na zwiedzanie Muzeum Chopina, można zagospodarować czas oglądając niszczycielską siłę dźwigu zdalnie sterowaną przez kolegę Jakuba (vel "Chachel"),
  • Jeśli ktoś ma niewiele czasu, a ma wielką ochotę na zwiedzanie np. Zamku Królewskiego, koniecznie musi się tam wybrać z uczniami z kl. II G :-D,
  • Nie polecamy budki z... yyy kebabem nieopodal pomnika "Małego Powstańca" ;-).

A poza tym było naprawdę super!!! Aż żal nam było wysiadać z (nie zawsze) pędzącego pendolino.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.

 

więcej »


Dzień Zdrowia
13.04.2017

7 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku przebiegał pod hasłem Depresja - porozmawiajmy o niej. W związku z tą tematyką uczniowie klasy 6 oraz 1-3 gimnazjum wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali psychologiczne i biologiczne podłoże depresji.

W tym samym czasie uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zajęciach o tematyce prozdrowotnej  oraz w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Zwieńczeniem obchodów było ułożenie ze swoich ciał napisu Dzień Zdrowia przez uczniów ze Szkoły Podstawowej.

więcej »


Złoto dla trójek siatkarskich!
23.03.2017

Wielki, niepodważalny i fenomenalny sukces naszych siatkarzy, którzy zajęli I miejsce w rozgrywkach gimnazjalnych Trójek siatkarskich.
Chłopcy: Michał Matusewicz ( kl. II G), Michał Jerzyk (kl. I G), Jakub Ratajczyk (kl. III G) oraz Mikołaj Matusewicz (kl. II G) pod okiem p. Tomasza Botwiny w pełni zasłużenie zdobyli ZŁOTE medale, zostawiając w tyle przeciwników ze szkół PG 12, PG 9 i PG 11.


Wielkie gratulacje, jesteśmy z Was bardzo dumni!!! 

 

więcej »


Pierwszy dzień wiosny
23.03.2017

Pierwszy Dzień Wiosny... Niektórzy nazywają ten dzień "dniem wagarowicza". My jednak zdecydowanie nie wagarowaliśmy, wręcz przeciwnie - twórczo świętowaliśmy powitanie wiosny. Rozpoczęliśmy od "Pokazu Talentów". Uczniowie z klas 4-6 i Gimnazjum przygotowali krótkie pokazy swoich umiejętności. Podziwialiśmy śpiew, grę na instrumencie, taniec, akrobacje gimnastyczne, magiczne sztuczki, talent reżysersko-aktorsko-montażowy , a nawet geniuszy, którzy w błyskawiczny sposób potrafią ułożyć "kostkę Rubika". Komisja, w skład której weszli nauczyciele i reprezentacja samorządu uczniowskiego wybrała kilka osób, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.


Z klas IV - VI zostały wyróżnione:

- Julia Zawada i Magda Załęcka za śpiew,

- Magda Załęcka za taniec

- Julia Cząstkiewicz, Kornelia Chmielińska i Martyna Matwiejszyn za
pokaz akrobacji gimnastycznych.

W klasach gimnazjalnych jury wyróżniło:

- Patrycję Nowaczyk, która zdobyła również nagrodę publiczności

- Wiktora Radkę i Gracjana Michalaka za pokaz układania kostek Rubika

- Olę Chmielińską, Oliwię Węgrzyn i Patryka Lecha, którzy
zaprezentowali zbiorczą pracę reżysersko-aktorsko-montażową.

Kolejnym punktem wiosennego programu był mini-turniej rozgrywek na konsoli w grę "FIFA".

A na koniec uczniowie z klas IV-VI, a następnie chłopcy z klas gimnazjalnych rozegrali mecze piłki nożnej.

To był naprawdę aktywny i ciekawy dzień. Zapraszamy do fotorelacji. 

więcej »


Rekolekcje wielkopostne
23.03.2017

W dniach od 6 do 8 marca 2017r. odbywały się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Rafał Masztalerz Referent ds. Nowej Ewangelizacji.

Uczniowie klas I- V SP przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych śpiewając piosenki- również w języku włoskim. Szóstoklasiści i gimnazjaliści rozmawiali o nurtujących młodzież problemach i wysłuchali świadectw wiary rekolekcjonisty oraz Sandry i Remka, którzy tworzyli zespół muzyczny towarzyszący nam podczas Mszy św. oraz spotkań w szkole. 

więcej »


Koncert jubileuszowy. Co się działo za kulisami.
16.02.2017

Jeśli ktoś zastanawiał się nad tym, co uczniowie robili w trakcie pierwszej części koncertu jubileuszowego oraz jak wyglądały kulisy występów artystycznych... Specjalnie dla Was ujęcia dotyczące tego, co się działo w kuluarach :)

więcej »


Koncert jubileuszowy
16.02.2017

Wspaniały jubileusz 25-lecia szkoły i wspaniały koncert, na który wszyscy czekali.

W pierwszej części pani Dyrektor Ewa Piątek przybliżyła wszystkim historię szkoły, a następnie zostały wręczone nagrody i statuetki
pamiątkowe dla sympatyków szkoły, tych którzy ją wspierają, dla rodziców, którzy w szczególny sposób angażują się w życie
szkoły oraz dla nauczycieli.

W części artystycznej uczniowie przenieśli zaproszonych gości do magicznego świata wspomnień. Zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do fotorelacji.

więcej »


Msza Święta z okazji 25-lecia Szkoły
02.02.2017

30 stycznia 2017r. uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., którą odprawił ks. Czesław Studenny Proboszcz Parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu oraz ks. Jarosław Zabłocki Proboszcz Parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Dziećmorowicach.

Cała społeczność szkolna: uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne przybyła do kościoła, aby dziękować Bogu i ludziom za ćwierć wieku istnienia Szkoły Podstawowej i Fundacji oraz aby prosić o dalsze błogosławieństwo.

więcej »


Mecz z okazji jubileuszu 25-lecia szkoły
22.01.2017

20.01.2017 odbył się wielki mecz z okazji jubileuszu 25-lecia naszej szkoły. Na hali "Aqua-Zdrój" zmierzyli się ze sobą Absolwenci vs Uczniowie. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla Absolwentów. W zwycięskiej drużyny zagrali: Dariusz Michalak (zawodnik Górnika Wałbrzych), Wojciech Simm, Bartek Ziobro (również zawodnik Górnika Wałbrzych), Jakub Piątek (zawodnik SMS Łódź), Szymon Chrzanowski, Patryk Bieszczad oraz Jakub Kalinowski. 
W skład drużyny Uczniów weszli: Michał Matusewicz, Mikołaj Matusewicz, Michał Pastuszek, Jakub Bywalec, Jakub Borkowski, Oliwier Nikiel, Michał Jerzyk, Gracjan Michalak i Maciej Jurasz.
W ramach rewanżu i wyrównania szans dla młodszych kolegów, składy zostały wymieszane i zawodnicy rozegrali drugi mecz. Zakończył się on wynikiem 2:1. 
W przyjacielskiej atmosferze zawodnicy pogratulowali sobie wspaniałej gry.
Piłkarzy dopingowali nasi wspaniali kibice - uczniowie, rodzice i dziadkowie. Zawodników zagrzewały do walki także nasze urocze cheerleaderki. Na trybunach był również gość specjalny: pani poseł na sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka.
To były niesamowite emocje i wspaniała impreza. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do Absolwentów, bez których ten mecz nie mógł by się odbyć. 

więcej »


Konwersacje po angielsku
21.01.2017

W każdy piątek wszystkie grupy mają zajęcia bez książek. Mówimy na nich o ciekawych postaciach z kręgu kultury anglojęzycznej, tradycjach tego obszaru, ale najczęściej rozmawiamy  po angielsku więcej niż zwykle. Nie ma tego dnia gramatyki, ale są zadania lub pytania i o nich mówimy. Klasa III G po cyklu lekcji dotyczących pracy, przeprowadzała rozmowy o pracę. Grupa uczniów jest niewielka stąd było tylko dwóch rekruterów i dwóch ubiegających się o pracę. Obie grupy otrzymały opis stanowiska i firmy, ponadto opis kandydatów, z którymi przeprowadzane będą rozmowy. Rekruterzy przygotowali pytania, a kandydaci zapoznali się z rolą, czyli kim są.  Następnie rekruterzy zaprosili kandydatów pojedynczo i przeprowadzili rozmowę. Musieli wybrać jednego z kandydatów i wybór uzasadnić. Później była zmiana ról.

więcej »

1 2 3 4 »

Nasi partnerzy: