tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

Narodowe Czytanie fragmentów Wesela w Szkole Podstawowej Fundacji Clever
08.09.2017

Narodowe Czytanie organizowane jest corocznie przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. W tym roku cała Polska czytała Wesele. Dramat w trzech aktach -to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. Nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji i zorganizowała wyjątkowe spotkanie 8. września.

więcej »


Dzień sportu
07.09.2017

Jest już tradycją, aby w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego odbył się Dzień Sportu. Sportowców u nas nie brakuje - wręcz przeciwnie! Mamy wśród nas wielu siatkarzy, piłkarzy, pływaków, jeźdźców, tenisistów, koszykarzy, kolarzy MTB, tancerzy, szachistów... Jedna z uczennic trenuje łucznictwo. Możemy się również pochwalić specami od speedcubingu, fanami fitnessu i flyfitnessu, sportów walki, gokartów i crossu. Lista jest naprawdę dłuuuugaaa... Uczniowie mają na swoim koncie imponujące sukcesy sportowe! Wielkie brawa i uznanie!

Taki dzień jak dziś był kolejną formą integracji, dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Uczniowie wystartowali w wyścigach rzędów, rozegrali mecz piłki nożnej i uni-hokeja. Odbyła się również partyjka krykieta ogrodowego oraz mini-igrzyska w rzucie piłką lekarską i skoku w dal z miejsca.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę uczniów z klasy II G, którzy pomogli nam usprawnić przebieg dzisiejszego dnia, zapewnili pomoc techniczną i sędziowską.

Zapraszamy do GALERII

więcej »


Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 5 września 2017r.
07.09.2017

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy uczestnicząc w Mszy św., którą w intencji Uczniów, Grona Pedagogicznego, Pani Dyrektor i Pracowników szkoły odprawił ks. Czesław Studenny, proboszcz Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Dziękowaliśmy za czas wakacyjnego wypoczynku i prosiliśmy o nowy zapał do podjęcia trudu w zdobywaniu wiedzy i formowania chrześcijańskich postaw.

więcej »


Rozpoczęcie roku szkolnego
04.09.2017

Dziś odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor Ewa Piątek wraz z całym gronem pedagogicznym powitała rodziców i uczniów.

Wszystkim życzymy, aby był to rok pełen sukcesów!

więcej »


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum
28.06.2017

22.06.2017 spotkaliśmy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego klas gimnazjalnych. To był ważny dzień. Dzień pełen radości, dumy, pochwał i wzruszeń. Te największe wzruszenia dotyczyły uczniów klasy 3 G i ich rodziców, którzy przygotowali apel pożegnalny.

Pani dyr. Ewa Piątek wraz z nauczycielami wręczyła wyróżnienia i listy gratulacyjne oraz wiele nagród w różnych dziedzinach i konkurencjach.

I choć dla wielu ten moment oznacza początek wakacji, to jednak nam zakręciła się łezka w oku. Do zobaczenia już we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej GALERII!

więcej »


Uczniowie Gimnazjum w ExploraPark
28.06.2017

21 czerwca 2017r. gimnazjaliści odwiedzili ExploraPark. W tym niezwykłym parku nauki i techniki wszyscy wysłuchali pasjonującego wykładu dotyczącego twierdzenia Pitagorasa. Następnie sami zabrali się do eksperymentowania z „magią matematyki”.

Oto twórcy rekordowego Mostu Leonarda- Amadeusz, Olek i Patryk, którym udało się zbudować ów most z 43 elementów. Budowniczy tym samym pobili rekord poprzednich grup i zasłużyli na nagrodę. Tym samym trafili również na fanpage ExploraPark https://www.facebook.com/pg/ExploraPark/photos/?tab=album&album_id=1410640078997773

Czy teraz będą budować Most Leonarda w domu?

Niezwykła magnetyczna budowla Julki, Jagody, Oliwiera i Michała oraz wiele, wiele innych łamigłówek dla miłośników matematyki i nie tylko.

Było wesoło, pasjonująco i twórczo!

więcej »


Eucharystia - dziękczynienie za miniony rok szkolny i prośba o błogosławieństwo podczas wakacji
25.06.2017

We wtorek 20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Fundacji wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor  uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej za miniony rok szkolny 2016/1017.

Mszę św. w intencji całej społeczności naszej szkoły odprawił ks. Czesław Studenny Proboszcz Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Oprawę liturgiczną Mszy św. pod kierunkiem katechety przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

więcej »


Piknik rodzinny
05.06.2017

3 czerwca spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Piękna pogoda, dobre nastroje, przepyszne kolorowe i pełne witamin posiłki sprawiły, że był to udany czas rodzinnej integracji. Z hasłem "Aktywnie po zdrowie" mierzyliśmy się w sportowej rywalizacji. Przedstawiciele klas w towarzystwie rodziców mieli do pokonania stacje zadaniowe, dodatkowo klasy I - III szkoły podstawowej mierzyły się w wyścigach rzędów.

W trakcie pikniku gościliśmy Ratownika Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który poprowadził instruktaż udzielania pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców. Dzieci miały możliwość posłuchać jak wygląda praca ratownika, obejrzały ambulans od środka, a także uczyły się jak prawidłowo wykonać masaż serca.

Dodatkową atrakcją były występy taneczno-wokalne uczniów naszej szkoły oraz loteria fantowa. Finałem pikniku było uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich upominków z rąk Pani Poseł Izabeli Mrzygłockiej.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

więcej »


Dzień Dziecka w gimnazjum
04.06.2017

Z okazji Dnia Dziecka klasy gimnazjalne wybrały się w okolice góry Dzikowiec w Boguszowie Gorcach. Piękna pogoda, zachęciła do odpoczynku na letnim słoneczku, gier i zabaw na placu. Dzielni chłopcy poradzili sobie także z przygotowaniem ogniska. W takiej atmosferze można było poczuć już smak wakacji.

więcej »


Gimnazjaliści w Teatrze Zdrojowym
04.06.2017

31.05.2017r. klasy gimnazjalne wybrały się do teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju, aby obejrzeć spektakl na podstawie "Dziadów" Adama Mickiewicza. Oto krótka relacja jednej z uczennic - Aleksandry Klich:

O godz. 10:30 uczniowie wyruszyli ze szkoły i pojechali komunikacją miejską do teatru. W trakcie spektaklu treści mówione były przeplatane z filmami oraz dźwiękami i światłami. Wszystkie szkoły z zainteresowaniem oglądały to widowisko. Na koniec widzowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca aktora oraz zagrali w gry sceniczne. O godz. 13:05 gimnazjaliści wrócili do szkoły i jeszcze przez długi czas dzielili się swoimi wrażeniami z obejrzanego spektaklu.

więcej »

1 2 3 4 »

Nasi partnerzy: