tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

zDolni Ślązacy
15.11.2017

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w prestiżowym konkursie zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Do kolejnego- powiatowego już etapu zDolnego Ślązaczka zakwalifikowali się: Martyna Sterenga i Jakub Niewada - język angielski, Brayan Bilski – Wabik – język niemiecki, zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty: Borys Dekert – język niemiecki, Jakub Bywalec i Bartosz Zippel – język angielski oraz Mikołaj Matusewicz – blok humanistyczny. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!!!

więcej »


Święto Odzyskania Niepodległości
10.11.2017

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości, który przygotowała klasa 3G. Uczniowie w przystępny sposób przedstawili historię odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Przedstawienie zostało ubogacone wspólnym śpiewem "Mazurka Dąbrowskiego" i innych pieśni patriotycznych oraz wykonaniem gazetki tematycznej.  Uczniowie pozostałych klas mieli możliwość wykazania się wiedzą historyczną podczas Mini Quizu, który uwieńczył naszą uroczystość.

więcej »


OŚMIU WSPANIAŁYCH - dla Hospicjum
27.10.2017

Dnia 16 października grupa wolontariacka OŚMIU WSPANIAŁYCH działająca przy Szkole Podstawowej Fundacji CLEVER przy słonecznej pogodzie kolejny raz brała udział w akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu pod nazwa Pola Nadziei. Kilkaset młodych ludzi w tym uczniowie naszej szkoły na terenie wałbrzyskiego hospicjum sadziło żonkile symbol nadziei i pamięci.

Korzystając z okazji uczestniczyliśmy również w wyjątkowej prelekcji, którą specjalnie dla nas poprowadził pan Marek - wieloletni pracownik wałbrzyskiego Hospicjum. Była to wyjątkowa i wzruszająca lekcja przygotowująca naszych uczniów do roli wolontariusza.

więcej »


Mitologiczne podróże w sposób kreatywny i z humorem
20.10.2017

Dnia 13.10.2017 z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie pracowali metodą projektu „Mitologiczne podróże w sposób kreatywny i z humorem”.

Klasa IV zajęła się mitem o „Dedalu i Ikarze”, klasa V – mit o „Posejdonie”, klasa VI – mit o „Afrodycie”, klasa VII – mitologia nordycka „O młocie Thora”, klasa IIG – „Puszka Pandory”, natomiast klasa III G podjęła próbę zobrazowania mitu o „Niobe”.

Celem projektu było dostarczenie uczniom wiedzy na temat mitologii i roli, jaką pełni ona w naszej kulturze. Uczniowie początkowo zmagali się z tworzeniem notatki w formie mapy myśli oraz krzyżówki do mitu. Następnie przygotowywali atrybut, który wykonany był w dowolnej formie plastycznej. Na kolejnej lekcji przygotowywali dramy, w których wykorzystali atrybut, przestrzeń klasową oraz zaangażowanie całego zespołu klasowego. Ostatnim elementem projektu była prezentacja dram.

Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy zdjęcia z przygotowania i realizacji projektów.

 

więcej »


Dzień Komisji Edukacji Narodowej
18.10.2017

13.10.2017 r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjum, wraz z wychowawczyniami - Panią Karoliną Kenig i Panią Ewą Stramel. Ten dzień jest zawsze miłym akcentem w pracy nauczyciela.

Dobre słowo, życzenia i uśmiech uczniów napawa motywacją do dalszej pracy. Pani dyrektor Ewa Piątek wraz z gronem pedagogicznym i uczniami mieli przyjemność obejrzeć występy naszych uczniów. Piękny taniec, recytacje oraz wyjątkowy talent wokalny naszych uczniów ubogaciły tegoroczną akademię.

Uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w tym roku szkolnym, zostali uroczyście powitani, otrzymując pamiątkowy dyplom przyjęcia do Braci Uczniowskiej. Na koniec uroczystości Pani dyrektor wręczyła wszystkim nowe tarcze Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER.

Wszystkim uczniom dziękujemy za życzenia, a nauczycielom życzymy, aby zapał do wykonywania tego wyjątkowego zawodu nigdy nie gasnął.

Zapraszamy do naszej Galerii!

więcej »


Spotkanie z prawnikami
16.10.2017

Dnia 12 października 2017 r. uczniowie klasy 3G wzięli udział w spotkaniu z prawnikami ze Stowarzyszenia Forum Doradczo-Szkoleniowe, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczawnie Zdroju (w ramach I edycji projektu "Popularyzacja wiedzy prawnej i kształtowanie świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży"). Młodzież poznała m.in. różnicę między prawnikiem, radcą prawnym a adwokatem oraz dowiedziała się, że znajomość podstawowych aspektów prawnych może się przydać w życiu codziennym (np. prawo do reklamacji zakupionego towaru, prawo rękojmi). Po wykładzie i dyskusji uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą prawną w konkursie, w którym I miejsce zdobył Jakub Bywalec, a III Mikołaj Matusewicz. Gratulujemy!

więcej »


Wycieczka do Złotego Stoku
06.10.2017

Na wycieczkę integracyjną klasa VII, II i III gimnazjum wybrały się do Złotego Stoku. Zwiedzaliśmy kopalnię złota z podziemnym labiryntem, wodospadem, jechaliśmy podziemną kolejką. Następnie mogliśmy zagrzać się przy ognisku z kiełbaskami, niektórzy piekli jednak chlebek, jabłka czy nawet...żelki. Posileni udaliśmy się do Średniowiecznego Parku Techniki, gdzie poznaliśmy jak radzono sobie z ciężką pracą przy pomocy starych, ciekawych 'maszyn'. Wyprawa okraszona była pięknym jesiennym słońcem i cudownymi sudeckimi widokami.

Zapraszamy do naszej GALERII.

więcej »


Europejski Dzień Języków
29.09.2017

26 września obchodzony był Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli za zadanie przygotować wystrój swoich klas oraz prezentacje zgodnie z wybranymi wcześniej krajami. Następnie "Szkolni turyści" grupami odwiedzali poszczególne sale, by na chwilę przenieść się do państw Europy...

więcej »


Narodowe Czytanie fragmentów Wesela w Szkole Podstawowej Fundacji Clever
08.09.2017

Narodowe Czytanie organizowane jest corocznie przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. W tym roku cała Polska czytała Wesele. Dramat w trzech aktach -to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. Nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji i zorganizowała wyjątkowe spotkanie 8. września.

więcej »


Dzień sportu
07.09.2017

Jest już tradycją, aby w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego odbył się Dzień Sportu. Sportowców u nas nie brakuje - wręcz przeciwnie! Mamy wśród nas wielu siatkarzy, piłkarzy, pływaków, jeźdźców, tenisistów, koszykarzy, kolarzy MTB, tancerzy, szachistów... Jedna z uczennic trenuje łucznictwo. Możemy się również pochwalić specami od speedcubingu, fanami fitnessu i flyfitnessu, sportów walki, gokartów i crossu. Lista jest naprawdę dłuuuugaaa... Uczniowie mają na swoim koncie imponujące sukcesy sportowe! Wielkie brawa i uznanie!

Taki dzień jak dziś był kolejną formą integracji, dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Uczniowie wystartowali w wyścigach rzędów, rozegrali mecz piłki nożnej i uni-hokeja. Odbyła się również partyjka krykieta ogrodowego oraz mini-igrzyska w rzucie piłką lekarską i skoku w dal z miejsca.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę uczniów z klasy II G, którzy pomogli nam usprawnić przebieg dzisiejszego dnia, zapewnili pomoc techniczną i sędziowską.

Zapraszamy do GALERII

więcej »

1 2 3 4 »

Nasi partnerzy: