tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

Balonowy eksperyment
26.05.2017

Czym można nadmuchać balon niekoniecznie za pomocą powietrza? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas kolejnych zajęć badawczych.

Przy pomocy „magicznej mikstury” składającej się z wody, drożdży i cukru, wypełniliśmy balon gazem (dwutlenkiem węgla), który wydziela się w procesie fermentacji i powoduje napełnianie balonika.

 

więcej »


Wizyta w bibliotece
25.05.2017

Nie od dziś wiadomo, iż czytanie kilkuletnim dzieciom rozbudza w nich ciekawość świata i pomaga im zrozumieć siebie i innych. Dzieci utożsamiają się z postaciami książkowymi, razem z nimi przeżywają różne emocje. Naśladują zachowania, uczucia, bohaterów, a także uczą się zachowań społecznie akceptowanych i nieakceptowanych. Dlatego, by rozbudzić w przedszkolakach pasje czytelniczą wybraliśmy się do biblioteki.

W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Pani bibliotekarka bardzo ciekawie opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Myślę jednak, że nie ostatnia.

więcej »


GOPR w przedszkolu
16.05.2017

Dnia 10.05.2017r. miała miejsce wizyta przedstawicieli GOPR. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom działalności Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po górach.

Ratownicy Grupy Wałbrzysko - Kłodzkiej GOPR w ramach profilaktyki, opowiadali o swojej pracy, udzielaniu pierwszej pomocy i prostych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w górach.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przygotowane przez ratowników prezentacje multimedialne zadając mnóstwo ciekawych pytań.

więcej »


Segregacja odpadów w przedszkolu
12.05.2017

Nasze Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych poświęconych recyklingowi. Dzieci uczyły się jak należy segregować odpady, które są szkodliwe dla naszego środowiska.

Na zakończenie zajęć dzieci z pomocą pań nauczycielek zrobiły kolorowe pojemniki na śmieci. Pojemniki, czyli kartony zostały pomalowane w odpowiednich kolorach i podpisane na jakie śmieci są przeznaczone: plastik, szkło, papier. Zorganizowaliśmy tygodniową segregację śmieci. Pojemniki miały swoje wyznaczone miejsce, gdzie wszystkie papierowe ścinki, pozostałości po pracach plastycznych, puste pudełka tekturowe, gazety, słomki po soczkach, kubeczki po jogurtach itp.  dzieci wrzucały do odpowiednich pojemników.

więcej »


Dzień niebieski w przedszkolu
08.05.2017

 
26.04.2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Niebieski”.

W tym dniu królował kolor niebieski i to w różnych odcieniach.

Tematem dominującym, w podejmowanych działaniach z dziećmi była woda: jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin oraz poszerzenie wiedzy na temat sposobów oszczędzania wody.

Swoją przygodę z wodą dzieci rozpoczęły oglądaniem prezentacji multimedialnej „Wędrówka kropli wody”.

więcej »


I Przegląd Piosenki Przedszkolnej
05.05.2017

  
27.04.2017 r. w teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbył się I Przegląd Piosenki Przedszkolnej, którego organizatorem była nasza szkoła. Patronat honorowy objęła pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na sejm RP i przewodnicząca Rady Fundacji oraz pan Zbigniew Prażmowski - dyrektor naczelny i artystyczny Teatru lalki i Aktora.

Udział w Przeglądzie wzięło 64 dzieci z ośmiu przedszkoli z Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju i Świebodzic. Dzieci występowały w kategorii indywidualnej i zespołowej. Repertuar był zróżnicowany i dostosowany do wieku.

więcej »


Wizyta przedszkolaków na stacji PKP
24.04.2017

Korzystając z ładnej pogody dzieci z grupy starszej wybrały się na spacer na dworzec PKP. Przedszkolaki zwiedziły perony, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ruchu pociągów oraz zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na peronach. Na pamiątkę dostały od pani kasjerki bilety kolejowe.

więcej »


Przedszkolny telefon
24.04.2017

Co zrobić mając do dyspozycji sznurek i dwa kubeczki? Takie pytanie zadałam przedszkolakom podczas jednych z zajęć. Dzieciaki długo myślały, do czego to można wykorzystać do momentu, gdy jedno z nich zaczęło mówić do kubka. Wtedy to postanowiliśmy zrobić z kubeczków i sznurka telefon. Zabawa prosta w wykonaniu pochłonęła dzieciaki na długi czas.

więcej »


Jak oddzielić sól od pieprzu
24.04.2017

Nasze zdolne przedszkolaki znowu eksperymentowały. Tym razem dowiedziały się jak w sprytny i ciekawy sposób oddzielić sól od pieprzu.

więcej »


Wizyta u pielęgniarki
24.04.2017

Dnia 7.04.2017 nasze przedszkolaki odwiedziły gabinet szkolnej pielęgniarki. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą zapobiegać  infekcjom ( zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody. Ponadto uzyskały informację na temat właściwego odżywiania, czyli spożywania owoców i warzyw. Przedszkolaki miały też okazję wysłuchać bicie swego serca przy pomocy stetoskopu. Zapoznały się z wyposażeniem apteczki.

więcej »

1 2 3 4 »

Nasi partnerzy: