tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych

W zdrowym ciele zdrowy duch!
07.09.2017

W środę, 6 czerwca 2017 w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Uczniowie klas I-III wzięli udział w kilku konkurencjach. Mali sportowcy próbowali swoich sił, m. in. w wyścigach rzędów, uni-hokeju, piłce nożnej. Głównymi celami organizacji imprezy były: integracja zespołów klasowych, wpajanie zasad fair play, wdrożenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Uczniowie świetnie bawili się i aktywnie dopingowali.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w GALERII.

więcej »


Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 5 września 2017r.
07.09.2017

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy uczestnicząc w Mszy św., którą w intencji Uczniów, Grona Pedagogicznego, Pani Dyrektor i Pracowników szkoły odprawił ks. Czesław Studenny, proboszcz Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Dziękowaliśmy za czas wakacyjnego wypoczynku i prosiliśmy o nowy zapał do podjęcia trudu w zdobywaniu wiedzy i formowania chrześcijańskich postaw.

więcej »


Rozpoczęcie roku szkolnego w klasach I-III
04.09.2017

Dziś spotkaliśmy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018. Grono pedagogiczne wraz z panią dyrektor Ewą Piątek i przewodniczącą Rady Fundacji - panią Katarzyną Izabelą Mrzygłocką, powitało wszystkich uczniów i rodziców. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają oficjalnie swoją szkolną przygodę. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów!

więcej »


Zakończenie roku szkolnego klas I - III
28.06.2017

Uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego przygotowali uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. Dorotą Balowską. Tym samym pożegnali się z Nauczaniem Początkowym - po wakacjach zagoszczą na korytarzach, wśród starszych kolegów i koleżanek. Uczniowie w tajemnicy przygotowali również muzyczną niespodziankę dla swojej wychowawczyni - to był piękny i wzruszający moment.

Z radosnym śpiewem na ustach uczniowie wszystkich klas przywołali wakacyjny czas.

Pani dyr. Ewa Piątek wraz z nauczycielkami wręczyła dyplomy ukończenia klas wszystkim uczniom. Dla wielu z nich przewidziane były również nagrody za udział w konkursach. Wszystkich zuchom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej GALERII.

więcej »


Eucharystia - dziękczynienie za miniony rok szkolny i prośba o błogosławieństwo podczas wakacji
25.06.2017

We wtorek 20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Fundacji wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor  uczestniczyli w Mszy św. dziękczynnej za miniony rok szkolny 2016/1017.

Mszę św. w intencji całej społeczności naszej szkoły odprawił ks. Czesław Studenny Proboszcz Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Oprawę liturgiczną Mszy św. pod kierunkiem katechety przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

więcej »


Piknik rodzinny
08.06.2017

3 czerwca spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Piękna pogoda, dobre nastroje, przepyszne kolorowe i pełne witamin posiłki sprawiły, że był to udany czas rodzinnej integracji. Z hasłem "Aktywnie po zdrowie" mierzyliśmy się w sportowej rywalizacji. Przedstawiciele klas w towarzystwie rodziców mieli do pokonania stacje zadaniowe, dodatkowo klasy I - III szkoły podstawowej mierzyły się w wyścigach rzędów.

W trakcie pikniku gościliśmy Ratownika Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który poprowadził instruktaż udzielania pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców. Dzieci miały możliwość posłuchać jak wygląda praca ratownika, obejrzały ambulans od środka, a także uczyły się jak prawidłowo wykonać masaż serca.

Dodatkową atrakcją były występy taneczno-wokalne uczniów naszej szkoły oraz loteria fantowa. Finałem pikniku było uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich upominków z rąk Pani Poseł Izabeli Mrzygłockiej.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

więcej »


Wymiana AIESEC - relacja
31.05.2017

Od 22 maja mamy ogromną przyjemność gościć na lekcjach języka angielskiego studentki z Chin i Hongkongu. Dziewczyny odwiedziły nas  w ramach wymiany międzynorodowej AIESEC. Prowadzą niezwykłe i ciekawe lekcje języka chińskiego,ucząc kaligrafii, chińskich sztuk walki,orgiami i pokazując nam magię kultury Dalekiego Wschodu. Wszyscy uczniowie są zafascynowani: od szkoły podstawowej po gimnazjalistów.

Z pewnością przyjaźnie z Liwan, Kitty i April przetrwają dłużej niż ich dwutogodniowa wizyta.

więcej »


Podwieczorek z mamą w klasach I-III
30.05.2017

Czekaliśmy z radością na ten dzień coroczny, aby złożyć wam Kochane mamy wiązankę serdecznych życzeń i wyrazić wdzięczność w miłych słowach, za miłość, za ciepło domowej atmosfery i trud codziennego dnia.

więcej »


Majówka w Londynie i Berlinie
25.05.2017

18 maja w Zespole Szkół Fundacji SGM-K odbyła się IV edycja konkursu językowego dla szkół niepublicznych "Majówka...". Po Szekspirze, Sherlocku Holmesie i Księżnej Daisy przyszedł czas na odwiedziny w dwóch europejskich stolicach: Londynie i Berlinie. Podczas przedstawienia przygotowanego tradycyjnie już przez klasę V uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze zabytki tych miast. O ich historii i najważniejszych postaciach z nimi związanych dowiedzieli się z wystawy oraz podczas przygotowanych gier i zabaw prowadzonych przez klasę VI.

więcej »


Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej
17.05.2017

10 maja 2017r. Natalia Chrapek z klasy 3a reprezentowała naszą szkołę na Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Jana Pawła II- ARKA w Świdnicy. Uczennica recytowała utwór autorstwa przyszłego papieża pt. „Magnificat”.

więcej »

1 2 3 »

Nasi partnerzy: